Affiliate Marketing Yaparak Para Kazanma

Eğer ki sizlerde, bilgisayar başında firmaların ürünlerini satarak, kendinize pasif gelir elde etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Affiliate Marketing hakkında tüm detaylar bu yazımızda.

İnternet üzerinden diğer bir kazanç sağlama stratejisi ise: Affiliate Marketing’dir. Bu kelimeye yabancı olanlar için: satış ortaklığı olarak bilinen sistemdir. Affiliate Marketing, birçok global e-ticaret siteleri tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

Milenyum çağının gelmesi ile internet dünyasında evrim yaşanmıştır. 90’lı yıllarda çocuk olanlar bilirler, o dönemlerde bilgisayarı olan bir ev o semtin en zengini olarak da bilinirdi. Henüz arama motoru devi google ortada yokken, bazı siteler günümüzde şeklini daha önceden duyurmuş ve gelecekte markalarını duyuracağını eski zamanlarda bildirmiştir. Bu dönem aralıklarında ise, e-ticaret sitelerinin mantığının direkleri atılmıştır. Birçok e-ticaret sitesi, engin bilgileri ve tecrübeleri ile üstün performanslarını da katarak birçok insana hizmet ediyor.

Öncelikle, Affiliate Marketing ile para kazanma yolu, bilinen en güvenilir kazanç sistemidir. Birçok ünlü firma, ürünlerini sattırarak aracılık yapan kişilere belirli komisyonlar verir. Bu komisyonlar, ürünün değerine göre değişmektedir. Bu işi yapacaksanız, sabırlı ve azimli olmanız gerekiyor.

CPM (COST PER MİLLE)

Gösterim başına verilen rakam yani CPM, zamanla yerini Affiliate Marketing para kazanma modeline bırakmıştır. Çünki gelirler çok az ve 1.000 gösterime şu anda 1.5 tl gibi bir rakam verilmekteydi. Bu modelde ise, ürün sahipleri affilate sitelerine kendi ürünlerinin reklamını yapacak kişiler aramaktaydı. Bu kişilere kendi ürünlerinin görsellerini ve aracı kişiye özel bir link tanımlayarak koymasını ve tıklama gelmesini beklemekteydi. Bu satış fikri ile aslında internetten satış fikri doğmuştur, velakin zamanla yerini Affiliate Marketing ‘e bırakarak yeni bir çığır açmıştır.

Affiliate Marketin, zaman içerisinde hızla gelişerek tüm dünyanın kabul ettiği iş modeli olarak tanınmıştır. Ürün sahibi ise reklam masrafından kurtularak aslında yine kazanç elde ediyor, fakat ürününü birden fazla kişi satmak için uğraşıyor. Müşterilerde bu sistem üzerinde kazançlı çıkıyor, çünkü ürünler sürekli olarak indirime giriyor ve birçok insanı indirimler cezbediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı