Genel

Alienware Yeni 360 Hz Teknolojisini Tanıttı

Ünli bilgisayar üreticisi Alienware, sonunda oyuncular için mükemmel monitörlerini tanıttı. Dizüstü bilgisayarını ve normal masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek 360 Hz ekran tazeleme oranına sahip olan bu ürünler, dünya üzerinde ilk defa bugün tanıtıldı.

Bilgisayar teknolojisinde her zaman yenilenen ve geliştirilen ürünler özellikle son yıllarda oldukça popüler. Bu gelişmelerin yanı sıra, dizüstü bilgisayarlarda bu yeniliklerden faydalanıyor. ABD merkezli ünlü bilgisayar firması Alienware, 360 Hz ekran tazeleme hızı teknolojisi ile dizüstü bilgisayarları resmi olarak tanıttı.

Alienware Area-51m R2 ve m17 E3 modellerinin her ikisi de 360 Hz FHD panelleri destekleyerek, e-spor havasını dizüstü bilgisayar oyuncularının ayaklarına kadar getirecek. Şirketin bu teknolojisini sunduğu tek ürünü dizüstü bilgisayarı değil ayrıca oyuncu monitörü de oldu. Ünlü üretici firma, m17 E3 modeli ve ARea-51m modellerinn FHD panelleri destekleyeceğini de belritti. Şirketin sunduğu bu ürünü hem laptoplarda hem de oyuncu monitörlerinde artık rastlayacağız.

İşte Alienware’nin 360 Hz ekran tazeleme hızına sahip dizüstü bilgisayar

Bu dizüstü bilgisayar : i9 işlemciye sahiptir ve 10. Nesil olarak bilinmektedir. Ekran kartı ise NVIDIA Geforce RTX GPU kullanılacak.

AlienWare’nin Oyuncu Monitörü

Alienware, 360 Hz teknolojisini kullanacağı monitör modeli ise yukarıda ki görselde bulunan monitördür. 25 inc uzunluğa sahip olan bu oyuncu monitörü, ekran tazeleme teknolojinin yanında NVIDIA Reflex LAtency Analyzer’ı da destekleyeceğini bildirdi. Böylelikle bilgisayarda performans kaybı yaşanmayacak ve daha fazla veri ile anlık işlemler rahat bir şekilde yapılacak.
Çoğu oyuncu monitörünün hz oranı 120-240 arasında. Alienware bu sayede bir ilke atmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu