Evde Para Tasarrufu Yapmanın Yolları

0
12
Evden Çalışma

EVDEN ÇALIŞIRKEN TASARRUF EDİN!

Dünya genelinde insanlar, koronavirüsün yayılmasını azaltmak amacıyla iş yerlerinin ve sosyal hayatlarını sürdürdükleri cafe, bar, spor salonu, lokanta gibi yerlerin kapanması ve birçok şirket tarafından evden çalışma modeline geçilmesi ile evde çok daha fazla zaman geçiriyorlar. Şu an biraz para kazanmak ve daha kötü durumlar için yatırım yapmak için iyi bir zaman olabilir. 

İşte COVID-19 krizi sırasında evden çalışırken para biriktirmenin dört yolu!

1. Kullanamayacağınız abonelikleri ve üyelikleri iptal edin
Şimdi aylık aboneliklerinizden hangisinin gereksiz olduğunu düşünmenin zamanı geldi. Örneğin, spor salonu üyelikleri, mevcut durumda kullanılamaz. Birçok spor salonunun hesapları beklemeye alması ve ücret toplamamasına rağmen, geri dönene kadar ücret ödememenizi sağlamak için spor salonuyla iletişim kurmak zarar vermez.

2. Ödemelerin ertelenmesi hakkında bankalarla görüşün
İster kredi ödemeleri ister kredi kartı ekstreleri olsun, birçok banka şu anda ihtiyaç duyanlar için finansal yardım sağlıyor. Bir çok banka borç ödemelerinizi 3 aylık süreç için ertelerken bazı devlet bankaları çok düşük faiz oranıyla destek kredileri veriyor. Özellikle kredi ödemelerinin ertelenmesi için bazı bankalar çok yüksek faiz oranları isteyebiliyor, bu sebeple erteleme görüşmeleri esnasında faiz oranlarını öğrendiğinizden emin olmayı unutmayın.

3. Çocuğunuzun telefon hattını iptal edin
Normal zamanlarda yetişkinlerin işe gitmesi, çocukların okula gitmesi gibi nedenlerden dolayı iletişim için telefon olmazsa olmazlardandı. Ancak mevcut durumda aileler evde bir arada oldukları için çocukların telefon faturaları gereksiz ödeme olabiliyor. Evinizde Wi-Fi bağlantısı varsa çocuklarınızın telefon hatlarını iptal ederek tasarrufta bulunabilirsiniz. Mevcut olan akıllı telefonların tamamında kablosuz ağ bağlantısı olduğu için telefon hatları olmasa bile çocuklar internet kullanımına sorunsuz devam edebilecektir.

4. Yapacağınız yemekleri önceden planlayıp listeleyin
Haftalık veya aylık olarak yapacağınız yemekleri planlayıp gerekli malzemeleri listeleyin ve alışverişinizi ona göre yapın. Bu sayede aylarca mutfağınızda duracak ancak kullanmayacağınız ürünler için gereksiz masraf yapmamış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here