Teknoloji

Fortnite Oyununa Işın İzleme Özelliği Geldi

Oyuncuların merakla beklediği bir teknoloji: Fornite oyununa artık ışın izleme teknolojisi geldi.

Epic Games’e ait olan Battle Royale oyunu hemen hemen tüm platformlarda sergileniyor. Teknolojinin sürekli gelişmesi ile oyunlarda bazı yenilikler de geliyor. İşte Battle Royale oyununda devrimsel bir teknoloji geldi. Işın izleme özelliği gelen bu oyunda, oyun platformlarında çığır açacak ışın izleme teknolojisi (RTX), yüksek grafikli olması ile oyunlarda artık görülmeye başlanacak.

Kısa süre içinde yeni oyunlarda da yer alması beklenen ışın izleme teknolojisi, dünyanın en çok oynan online oyunlarından Fornite’e sonunda geldi! Birçok oyuncunun merakla beklediği bu özellik şimdiden büyük merak uyandırdı.

Fornite oyuncuları artık istedikleri zaman, oyunlarını ışın izleme teknolojisi sayesinde daha gerçekçi görünümle oynayabilecekler. Fakat bu teknolojinin çalışması için RTX teknolojisini destekleyen ekran kartına ihtiyacınız var. Bu ekran kartını taktığınız da, artık ışın teknolojisini gerçek görünümle oynayabileceksiniz oyun içinde. Gerekli donanımları sağladıktan sonra, DİRECTX12 ‘yi aktif edip oyun ayarlarından ışın izleme teknolojisini aktif etmeniz yeterlidir.

Fornite Oyununda Nasıl Görünüyor?

 

Oyun içinde yansıtma olaylarının özelliğine sahip görüntüler daha çok gerçekçi bir görünüme hazırlayan ışın izleme teknolojisi, oyunun kalitesini arttırmış durumda. Bu özellik ile birlikte oyuncuların daha çok iyi vakitler geçireceğini düşünmekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu