Genel Windows System32 Hatasının Çözümü

Windows System32 hatası nasıl düzeltilir sorusu Windows kullanıcıları tarafından sorular sorulardır. Yaşanan bu sorunun temelinde ise başarısız registry temizlik programı ya da programları yatabilmektedir, dosyaların eksik ya da bozuk olduğu durumlarda da bu hata ile karşılaşmak mümkündür.

Windows System32 Hatası Çözüm Adımları

1)Windows, Windows Boot Genius ile beraber yeniden başlatılmalı. Windows Boot Genius, bir Windows önyükleme asistanıdır. Bu asistan sayesinde işlemler daha hızlı ve kontrollü gerçekleşebilmektedir. Windows Önyükleme Genius ile birlikte önyüklemede yaşanılan problemlerin bir CD, DVD ya da USB yardımı ile çözümleyebiliriz.

2)Önyükleme işlemini yapabilen bir bilgisayara Windows’un önyüklemesi için CD, DVD ya da USB hazırlayınız. “windowssystem32configsystem bozuk veya eksik” uyarısını görüntüleyen bilgisayarı başlatmak için ön yüklenebilir CD, DVD ya da USB kullanılır.

3)Bilgisayarı önyükleyin (CD, DVD ya da USB ile) önyükleme ardından önyükleme diskini bilgisayara yerleştirin ve daha sonra başlatın. CD ya da USB’yi BIOS’ta bulunan ilk ön yükleme aygıtı olarak ayarlayın. Bu ayarlamayı yapabilmek için ön yükleme sırasını da ayarlamayı unutmayın. Ayarların kayıt edilebilmesi için ise F10 tuşuna tıklayın. Daha sonra da bilgisayar otomatik olarak kendisini yeniden başlatır.

4)Bilgisayar tekrar başladığında, Windows Boot Genius arayüzünü açın. Arayüzdeki işlev merkezi kısmına girin ve kayıt kurtarma seçeneğine tıklayın. Windows kayıt defteri onarım işlemini tamamlamak için sihirbazı takip edin. Bu sayede yaşanılan sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu adımlar windows system32 hatası için en çok kullanılan çözümlerden birisidir. Adımlar doğru şekilde yapıldığında hata ortadan kalkacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı