İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

2015 yıllarından itibaren, sosyal medya fenomenliği ve sosyal medya üzerinden para kazanmak artık yaygınlaştı. Türkiye’de %75 nüfus üzeri sosyal medya kullanımı mevcut. Hemen hemen her insan akıllı telefon kullanıyor, akıllı telefon kullanmasının yanı sıra artık her cihazda instagram, twitter ve facebook mevcut. Birçok ünlü, kurum ve kuruluş dahil her kişi instagramı etkin olarak kullanmaktadır. İnstagram’da nasıl para kazanılacağını sizlere aktaracağız.


İnstagram’dan para kazanmak herkesin hayalidir. Fakat bu hayali faaliyete geçirmek en önemli sorundur. Öncelikle instagram’da gönderi paylaşarak para kazanılması gibi durumları etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında, hesapların takipçi sayısı, takipçi kitlesi ve takpçilerin yaş grupları, ilgilendikleri konular en önemli etmenler arasındadır.

Öncelikle instagram’da en çok para kazananlar İnfluencer’lar olarak bilinir. İnfluencer’lar, instagram üzerinde bir post paylaşımında anında para kazanıyorlar. Bu kişiler sadece belirli markalar ile çalışırlar ve belirledikleri fiyattan gelir elde edebilirler. Bu kazanç yöntemi aktif kazanç yöntemi olarak bilinir.

İnfluencer’lar Nasıl Para Kazanıyor?

Kısaca özetlemek gerekirse, bu kişiler gönderi başına en düşük 30$ ya da 60$ alıyor. Fakat, takipçi sayısı ne kadar yüksek olursa etkileşim sayısı da bir o kadar yüksek olursa bu fiyatta artış gösterir. Örneğin 100.000 takipçiye sahip olan bir kişi bir gönderi için en az 1.250$ alır, bu fiyatlar taban fiyatlar olarak ele alınabilir sadece sembolik olarak yazılmaktadır.
Magazin dünyasında nam salmış ünlü kişiler ise, gönderi başına 400.000$ almaktadır, bu fiyatların belki de daha üstünde bir rakam alabilirler tamamen hesaba bağlı bu durum.
Bu örnekler ile her insan oturduğu yerden instagram’dan para kazanabileceğini düşünüyor, evet. Unutmayın ki, siz ünlü olmasanız bile, hesabınız ne kadar kaliteli ise bir o kadar da aktif rol oynarsınız.

Dip not: Unutmayın ki bir marka reklamını yayınlamadan önce yayınlayacağı hesabın tüm istatistiklerini değerlendirir. Değerlendirdikleri hesaplardan hangileri kafalarına yatarsa o hesaplar ile iş yaparlar. Ne kadar çok insana seslenebilirlerse ve ne kadar çok etkileşime uğrarlarsa bu olay markalar için vazgeçilmez bir pazarlama taktiğidir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı