Niche Blog İle Para Kazanmak

Sizlerde internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız niche blog ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ve git gide mobil teknolojilerin de sürekli olarak gelişmesi dünya üzerinde birçok kişiye yeni kapılar aralıyor. Birçok insan internet üzerinden gelirini sağlıyor. Fakat internet üzerinde ne tür iş yapacağını bilemeyen insanların en sıkıntılı sorunu: “hangi işi yapsam daha fazla para kazanırım“?
İnternet üzerinden para kazanmak her ne kadar zor olarak görünse de, birçok kişi günümüzde geçimini bu işlerden sağlamaktadır. Arama motorlarında sürekli olarak sorulan soru olan: “internetten nasıl para kazanırım?” sorusu kullanıcıların en büyük sorunudur. Kimi sitelerde, blog açarak, youtuber olarak ya da sosyal medya üzerinden ve ya reklam alımı – satımı işleri ile uğraşarak önermeler mevcuttur. Fakat, birçoğu kullanıcıların değerli vaktini çalarak net bilgi vermemektedir. Bu tür içerikler insanların vaktini bir hayli alıyor.
Sizlere bazı tecrübeler doğrultusunda bazı önermelerde bulunacağız.

Niche Blog Açarak

Niche: kelime itibari ile bir boşluğu doldurmak anlamına gelmektedir. Niche blog denildiğinde sizlere örnekler halinde aktaracağız.
Örneğin: Bir alan adı aldınız ve sadece bir konu üzerine yoğunlaşacaksınız. En iyi  yöntem budur aslında, niche blogları internet sektöründe değerli kılan ama madde budur. Tek bir yola yoğunlaş ve devam et. Şimdi, samet isimli arkadaşınız niche blog açtı. Kısa süre içerisinde hit almasını ve para kazanma yollarına başvurup ek gelir elde etmek istiyor. Birinci ay, ikinci ay, üçüncü ay derken Samet biraz sıkıldı. İşte niche blog’larda acemi kişilerin sürekli müzdarip olduğu bir konudur bu. İstikrarlı ve emin adımlar ile atılan her adım, zaferi beraberinde getirir.

Niche Blog Açarken Yapılması Gerekenler

Öncelikle niche blog açacaksanız, seo araçlarından insanların en çok aradığı kelimeleri bulmanız gerekiyor. Örneğin: Türkiye’de birçok kişi youtube, facebook, video dönüştürme, kansere ne iyi gelir gibi kelimeler arar durur. Arama motorlarında bu kelimelerde ilk sıralara kolay kolay gelemez kimse zaten. Fakat, siz örneğin akciğer kanseri hakkında geniş bilgiler sunabileceğiniz blog açarsanız ve en ince ayrıntısına kadar net bilgiler verirseniz, sosyal medya ve backlink kaynakları ile desteklerseniz emin olun ki, o konu mutlaka tutacaktır.
Ahşap, dekorasyon, ev dizaynı, mutfak fikirleri birçok ev hanımının ilgilendiği konulardır. Bu konular aranma hacmi olarak değerlendirir. Ziyaretçiler Tıklama başına maliyet (tbm)’e istinaden blog sahiplerine para kazandırır (adsense ve diğer reklam hizmetleri var ise).
Acemi bir kişi, öncelikle en çok tutan kelimeleri kolay kolay bulamaz. Bunun yerine zamanla aşina olacağı bir konu üzerinde çeşitli deneyler yaparak: deneme – yanılma formülleri ile kendini test edebilir. TBM bu esnada devreye girmektedir. Eğer ki tbm ‘si düşük bir kelime var ise ve size pek bir kazanç sağlamıyorsa pek uğraşmanızı tavsiye etmeyiz. Seçtiğiniz
Arama motorlarında “keyword planner” yazarak, anahtar kelimenizi çeşitli sitelerden yardım alarak seçebilirsiniz. Örneğin: güzellik üzerine ya da bakım üzerine bir site açacaksınız, alacağınız domain de mutlaka guzellik ya da bakım kelimesi geçmelidir. Unutmayın ki, anahtar kelime ve niche ikisi ayrılmaz ikilidir. Eğer ki arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız mutlaka domaininizi sağlam seçmeniz gerekiyor.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı