Oppo, Dünyanın İlk Ekran Altına Gömülü Ön Kamerasını Tanıttı

Akıllı telefon üretici devleri çerçevesiz  telefon konseptinde kamera  için yer ararken Oppo cephesinden sektörü kökten değiştirecek bir hamle geldi . Oppo, tüm teknoloji dünyasının dikkatini yeni teknolojisiyle Şangay Mobil Kongresine topladı.

Kongrede sergilenen yeni ekran altına gömülü ön kamera adeta geleceğe göz kırpıyor.Birkaç hafta önce twitter hesabından bu teknolojinin tanıtılacağını haber veren Oppo, kongrede tüm gerçekliliği ile teknolojisini sundu.

Tabi ki dünyanın önde gelen akıllı telefon üretici şirketlerinden olan Oppo insanları ilk kez bu teknolojiyle şaşırtmadı. Geçmişte de, akıllı telefon sektöründe yenilikçi inovasyonlar yapan şirket mobil telefon pazarında devlerin yanında yer edinmişti.

Oppo‘nun Ekran Altına Gömülü Kamera Teknolojisi nasıl tasarlandı?

Akıllı telefon sektörünün gidişatını değiştirecek bu yeni inovasyon ise zorlu süreçlerden geçirilerek bu hale getirilmiş. Sıfırdan tasarlanan şeffaf lensli özel kamera modülü ile sağlanan bu teknoloji aynı zamanda ışık kırılmalarının önüne geçmek için daha büyük bir sensöre sahip. Ayrıca, beyaz renk dengesini düzenleme , karıncalanmayı önleme ve çoklu çerçeve HDR için özel bir algoritma tasarlanmış.

İşin en zor kısmı olan ışığı ekranın alt tarafına geçirmek eylemi için ise telefon ekranı standart ekranlardan farklı özelliklere sahip ve ekranın pixel altyapısı yeniden revize edilmiş.

Ne yazıkki, dünyanın ilk ekran altına gömülü olan bu kamerasında gelişme sürecinde kalite kaybı olacağını  söyleyen Oppo başkanı, ne zaman seri üretime geçileceği sorularına ise sessiz kaldı, yinede çentiksiz, sürgüsüz aklıllı telefon kamera tasarımları gelecek için heyecan verici.

Diğer haberimiz Google Seyahat Uygulaması Kapanacak Mı? göz atabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı