PlayStation 5 : Playstation 4’ün Desteklediği Oyunları Destekleyecek!

Oyunculara Müjdeli Haber: PlayStation 5 tanıtıldı!

Jim Ryan ( Sony Interactive Entertainment yöneticisi ) bugün Washington Post’a yapmış olduğu açıklamada P PlayStation 5 ile ilgili haberler verdi. PlayStation 5 ‘in PlayStation 4 oyunlarının destekleyeceğini ifade eden Ryan, 3-4 yıl daha destekleyeceğinin müjdesini verdi. Bazı oyun üretici firmalarının PlayStation 4 için piyasaya sürdüğü oyunların büyük bir bölümünü PlayStation 5 ‘te rahat bir şekilde oynayabilecekler.

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5, piyasaya sürülür sürülmez PlayStation 4 oyunları merak konusu oldu. Dün düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapan Ryan, P5 Plus Collection olarak isimlendirdiği kütüphaneyi de duyurdu. Bu kütüphane ile 17 oyununu PlayStation 5’e taşıyacak ve oyuncularına sunacak. Bu kütüphane içinde PlayStation 4’ün en popüler oyunları bulunuyor.

PlayStation 4 2013 tarihinde duyurulduğunda birinci gününde 1 milyon kişi tarafından hemen alınmıştı. Bu verileri ele alan Ryan, ilk etapta PlayStation 5 sayısının ilk satışa sunulacağı zaman 2013 tarihine nazaran 4 katı daha fazla sunulacağını ifade etti.

PlayStation 5 Özellikleri

PlayStation 5 önceki ürüne göre daha hızlı olacak. Depolama birimi ise 825 GB SSD, depolama birimi ise arttırılabilir NVMe SSD slotu ile hafızaya destek verecek. Bunlaırn yanında harici depolama birimlerini desteklemek amacıyla USB port girişi de bulunuyor.

16 gb Ram GDDr6 / 256 Bit ram ile çok hızlı olması beklenen PlayStation 5, oyun oynarken bir önceki ürüne göre kat kat hızlı olacak. Optik sürücüsü ise, 4K UHD Blu-ray sürücü tercih edilmiş.

Konsol üzerinde ise Sony, DualSense özelliğini eklemiş. Bu konsol farklı el boyutlarına sahip oyuncular tarafından test edilerek en ergonomik şekilde üretildiği açıklandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı