Podcast ile Para Kazanma Yöntemi

Dijital Dünyada yeni para kazanma yöntemi: Podcast yayın yaparak para kazanmak.

Çeşitli yollar ile bugün herkes kendince podcast yayını yapıyor. Kimisi sosyal medyada, kimisi ise ünlü oyun kanallarında bu yayınlarını yapıyor. Fakat bu yayınlar üzerinden nasıl yapıldığını ve işin püf noktalarını öğrendiğinizde sizlerde Podcast yayını ile para kazanabilirsiniz.


Podcast Nedir?

Podcast, çoğunlukla dijital medya ürünlerinin dijital ortamda: radyo programları, videolar ve internet üzerinde dinlenebilecek her türlü içeriğin yayınlanmasıdır.Sadece sesten oluşan bu içerik türü, gün geçtikçe daha çok rağbet görüyor.

Sizlerde, sosyal medya ve internet sektöründe etkin bir kişi olmak istiyor ve para kazanmak istiyorsanız podcast yayını yapabilirsiniz ve kitlenizi oluşturabilirsiniz. Genişleyen takipçi kitleniz ile para kazanmaya bir adım önde başlayabilirsiniz.

Dünyaca ünlü uygulamalardan birisi olan Spotify, her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletmek gayesinde. Sadece paraya değil, kullanıcı kitlesinin genişlemesine önem veren Spotify, uygulamanın birçok kişi tarafından etkin olarak kullanılmasından ve dijital ortamlarda Podcast yayın yaparak para kazanmaya başlayan insanlara öncülük ediyor.

Podcast Yayınlar Tercih Ediliyor mu?

Yoğun iş temposuna ayak uyduran iş adamları / hanımları ya da spor yapan insanlar, açık havada egzersiz yaparken bir yandan haberleri telefondan ya da bilgisayardan takip edemiyor. Hal böyle olunca insanlar Podcast yayınlarına doğru yöneliyor. Hem spor yaparken, hem işiyle ilgilenirken bir yandan haber dinleyerek bilgilendiriliyor insanlar.
Bazı insanlar ise, metin okumak yerine ses formatı olarak dinlemeyi daha çok tercih ediyor.

Podcast Konu Belirleme

Podcast’te konu belirlemek en önemli sorunlardan biridir. Eğer ki niche kitleye hitap etmek istiyorsanız, konunuz hakkında detaylı bilgiler vermelisiniz. Dinleyiciyi sıkmayacak ya da bilgilendirmeyecek içeriklerden kaçının.

İçerik konusunda birçok site, genellikle güçlü ve anlamlı kısaca okuyucu doyuracak içerikler kullanır. Podcast’ler biraz daha farklıdır. Sizler, dinleyici kitlenizi genişletmek ve ilgi uyandıracak her türlü yayını (bilgilendirici) içerikleri yayınlayabilirsiniz.

Aynı zamanda, kitle konusunda yaş sınırına da dikkat etmelisiniz. Yaş sınırında ise yayınladığınız podcast’lerin hangi yaş aralıklarına hitap ettiğidir. Kanalınız genellikle genç yaş kitlesine hitap ediyorsa, içerikleriniz ve bilgileriniz o yönde devam etmelidir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı