Teknoloji

Samsung’dan bir yenilik daha:Üç Lazerli HDR10+ Projektörü

Evde istediğiniz yere yansıtabileceğiniz görüntü olsun ister misiniz? İşte böyle bir isteğiniz var ise, Samsung Preimere Tam size göre!

Teknoloji devlerinden Samsung, dünyanın ilk üç lazerli projektörünü tanıttı. HDR10 + projektörü Premier’i resmen duyurdu. Olev TV’lere alternatif bir görüntü olarak çözüm sunan Samsung, bu icadı ile bir ilke imza attı.


Merkezi Güney Kore’de bulunan teknoloji devi Samsung, bu icadı ile OLED TV’lere yeni bir alternatif sunuyor: 4K çözünürlüklü üstün bir ürün olarak karşımıza çıkan bu ürün evde sinema keyfini yaşamak isteyen insanları oldukça cezbedecek.

Samsung Premiere, “Ultra Kısa mesafeli projektör” olarak tanımlandı. Bu teknoloji ile görüntüleri ister duvara yansıtın, isterseniz de perdeye yansıtın. Görüntü kalitesi kaybı yaşamadan her yerden izleyebileceksiniz. Ek olarak Samsung, evde sinema keyfi yaşamak isteyen insanlar için Acoustic BEarn sanal surround ses teknoloijisini de sunmuştu. Bu ses teknolojisi ile üst düzey ses kalitesini hissedebilirsiniz.

Samsung 2 eylül 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, Premiere teknolojisini iki farklı model ile yayınlayacağını belirtti. Dünyanın ilk üç lazerli HDR10+ projektörü ünvanına sahip bu ürün, 2.800 ANSI lümen parlaklığında olup, 4K ekran kalitesini de sunmayı hedefliyor. Yayınlayacağı farklı modellerde bir modelde 120 inc görüntü sunabilen Samsung, bu ürünün teknolojisi hakkında basın mensuplarına henüz bir bilgi paylaşmadı.

Akıllı TV ile karşılaştırıldığın da, Samsung Premiere ile bir farkı bulunmuyor. Yapılan açıklamalara göre Samsung, akıllı tv’ler de bulunan tüm hizmetleri ve uygulamaları Preimer’e taşıdığını bildirdi. Fiyat konusunda ise, uygun bir fiyat olması beklenmiyor. Lifestyle ürünleri her zaman pahalı olarak tanıtılıyor.

Samsung, Premier’e fiyatı hakkında ve ne zaman çıkacağı hakkında net tarih paylaşmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu