Windows 10 Bilgisayarım Neden Yeniden Başladı Hatası

Windows 10 bilgisayarlarda bazen format atınca birtakım sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan bir tanesi de “Bilgisayarım neden yeniden başladı” hatasıdır. Bu hataya sebep olabilecek pek çok etken olabilir. Bu hata ekrana geldiğinde ekranda çözüm için birkaç öneri bulunmaktadır. Bu öneriler bilgisayarın kablolu ya da kablosuz bir şekilde internet ağına bağlı olması gerektiği şekilde basit önerilerdir. Bu öneriler sizde işe yaramadıysa işinize yarayabilecek birkaç öneriyi de bu yazımızda bulabilirsiniz:

Öneri 1: Bilgisayarınıza yapmış olduğunuz sıfırlama ya da format işlemini başka bir ISO dosyası indirerek yeniden uygulayın. Eğer elinizde var ise orijinal ISO dosyası ile kurulum yapmaya özen gösterin.

Öneri 2: Windows Sıfırlama Aracı ile bilgisayarınızda bir sıfırlama işlemi yapmayın. Bu adım aslında bir çözüm değil uyarı şeklindedir. Windows Sıfırlama Aracı bilgisayarda bu hata gibi başka problemler ortaya çıkarabilmektedir.

Öneri 3: Bir UEFI Windows 10 kurulum USB’si hazırlayarak temiz kurulum yapabilirsiniz. Temiz kurulum bilgisayardaki her şeyi silip yeniden yükleyeceği için sıkıntısız bir yükleme işlemi ortaya çıkacaktır.

Öneri 4: Microsoft tarafından tavsiye edilen ve  son olan önerimiz ise şu şekilde:

  • Bilgisayarı kurtarma moduna alın. Bunun için bilgisayarı 3 kere açıp Windows logosu gelmeden tuşuna basıp kapatın ve bu işlemi tekrarlayın.
  • Daha sonra Gelişmiş Kurtarma Ortamı’nda: Gelişmiş Seçenekler, Sorun Giderme, Gelişmiş Seçenekler, Başlangıç Ayarları ve Yeniden Başlat adımlarını uygulayın.
  • Ardından Ağ ile Güvenli Mod’a geçiş yapmak için F5’e basın ve buradan Temiz Önyükleme işlemi gerçekleştirin. Temiz Önyükleme ile birlikte bilgisayar olabilecek en az sayıdaki uygulama ile yeniden kurulur ve böylece siz de sorunun sebebini öğrenebilirsiniz.
  • Son olarak ise Temiz Önyükleme işleminden sonra bilgisayarı normal şekilde sıfırlama için belirtilen adımları uygulamanız gerekecektir.

Bu yolları deneyerek “Bilgisayarım neden yeniden başladı “ hatasına çözüm bulabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı