Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır Hatası

Birçok kişinin karşılaştığı sorunlardan bir tanesi “Windows 10’da nasıl yardım alınır?” penceresinin açılıp hata vermesidir.  Bu hatayı düzeltmek için nelerin yapılması gerektiğini araştırmakta ve bu hatayı çözmeye çalışmaktadır.

Aslında normalde “Windows 10’dan nasıl yardım alınır?” penceresinin açılması bir sorun değildir. Çünkü Windows PC’lerinin birçoğu internete bağlı olarak ve Microsoft, Klavyedeki F1 tuşuna basılarak çevrimiçi yardım sağlayacak şekilde güncellemiştir.  F1 tuşuna her basıldığında Edge’i başlatır ve “Windows 10’da nasıl yardım alınır” penceresi açılır. Bu güzel bir şeydir. Ancak bunun bir soruna dönüşmesinin sebebi birçok kullanıcının bu tuşa basmasa bile bu bildirimin alınmasından dolayı rahatsızlık duymaktadır. Bu sorunun giderilmesi için yapılabilecek çözüm yolları şu şekildedir.

Bu sorunun kaynağının F1 tuşundan kaynaklanmadığını kontrol edin öncelikle. Çünkü F1 tuşu takılı kalmış olabilir.

Çözüm Yolu 1: Virüs sorunu olabilir

F1 tuşunun takılı kalmadığını kontrol ettikten sonra hala “ Windows 10’da nasıl yardım alınır” bildirimi gelip yeni bir pencere açılıyorsa bunun sebebi virüs olabilir. Böyle bir durumu kontrol etmek için kişisel bilgisayarınızı virüs tespiti için taratmanız gerekir.

Çözüm Yolu 2: F1 anahtarının geçici olarak devre dışı bırakılması

F1 tuşunu geçici olarak devre dışı bırakmak için Auto Hotkey programını indirmek gerekir.  Auto Hotkey Windows için ücretsiz birçok kaynağa ve yazılı dile sahiptir. Bu program ile masaüstü görevini otomatikleştirme şansı sağlar. Bu programın en iyi yönlerinden biri de açık kaynaklara sahip olması ve işlemleri hızlı yapma olanağını sizlere sunmasıdır.

  • Kişisel bilgisayarınıza ilk olarak Auto Hotkey programını kurun.
  • Daha sonra kod ile bir makro oluşturun. F1 : : Dönüş.
  • Bunları kaydedin ve işleminize devam edin.
  • Bu programı kullanarak komut dosyaları oluşturun.

Auto Hotkey programını indirdikten sonra not defterinde örnek komut dosyalarını inceleyebilirsiniz. “Readme göster” kutucuğuna basılı tutarsanız programın kullanımına dair ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çözüm Yolu 3: Helppane.exe’yiiden adlandırın

Bu program windows’ta ihtiyaç durumunda açılan pencerelerin oluşmasını sağlar. Bu program yeniden adlandırılırsa artık Windows 10 yeniden pencere açmayacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı