Windows Boot Manager Hatası Nasıl Çözülür?

Windows Boot Manager hatası çözmenin birçok yöntemi var ancak bizler sizlere bir kaç adımdan bahsedeceğiz. Bu adımları, sahip olduğunuz sisteme ve bilgisayara göre değiştirebilirsiniz. Sisteminiz için en uygun olanı seçmeniz ve bu adımları uygulamaya geçirmeniz gerekmektedir. Bunun için Windows Kurtarma ve Onarım adı verilen sisteminden yararlanabilirsiniz.

Windows Boot Manager Hatası Çözüm Adımları

Windows Kurtarma onarım sistemini kullanarak yapabileceğiniz bir sistemdir. Bu süreçte bilgisayarın normal şekilde başlatılması yerine BİOS kurulumunu yapmanız gerekiyor. Bu işlem yapıldıktan sonra Önyükleme ile ilgili aramalar yapmanız gerekiyor. Daha sonra buraya tıklayın ve sekmeye giriş yapınız. Giriş yapıldıktan sonra karışınıza bir liste çıkacaktır. Bu listede DVD, CD ve USB isimlerinin bulunması gerekiyor. Sonrasında sürücü en üste çıkarılmalıdır. Bunun için de ok tuşları ve enter tuşu kullanılacaktır. Ok tuşları sayesinde sürücü üst kızma getirilir ve enter tuşuyla işlem tamamlanır. Burada en dikkat edilmesi gerek kısım ise işlemlerin kaydedilmesidir.

İşlem kaydedildikten sonra BIOS kurulumundan çıkış yapmak gerekiyor çıkış yapıldıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır. Bilgisayar tekrar başladıktan sonra bilgisayarı onarım kısmına girmek gerekiyor. Giriş yapıldıktan sonra burada karışınıza Sistem Kurtarma Seçenekleri çıkacaktır. Bu seçenekler arasında sizlere en uygun olanı seçmeniz ve daha sonrasında ileri tuşuna basmanız gerekiyor. Burada da seçeceğiniz kısım ise Başlangıç Onarım kısmı olması gerekiyordu bu yüzden bu kısma dikkat edilmelidir. Bu adımlar takip edilerek windows boot manager hatası ortadan kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı